Sprzęt i akcesoria

Dozowniki do mydła

Dokładnie mycie dłoni zgodne z zaleceniami pozwala ograniczyć przenoszenie drobnoustrojów chorobotwórczych. Warto mieć świadomość, że dla skuteczności znaczenie ma rodzaj zastosowanego preparatu oraz sposób, w jaki oczyszczamy ręce.

Jednym z rozwiązań, które ułatwiają codzienną higienę dłoni są dozowniki do mydła. Ich popularność wciąż rośnie, a widok produktu myjącego w pojemniku z pompką w miejsce mydła w kostce już nikogo nie dziwi. Jak właściwie działają dostępne w tej kategorii urządzenia? Jakie rodzaje sprzętów proponuje MEDISEPT i które z nich warto kupić?

Jak działają dozowniki do mydła?

Mechanizm działania dozowników na mydło jest bardzo prosty, jednak może różnić się w zależności od konkretnego modelu. Głównym założeniem tego rodzaju urządzeń jest ograniczenie do minimum kontaktu dłoni ze środkiem myjącym oraz powierzchnią pojemnika. Dlatego wewnątrz umieszcza się mydło lub preparat dezynfekujący, a użytkownicy muszą jedynie lekko nacisnąć dłonią, łokciem lub zbliżyć rękę do urządzenia, aby ten podał odpowiednią porcję produktu. Dozowniki do mydła cieszą się popularnością ze względu na wygodę użytkowania, łatwość montażu oraz możliwość sprawnej wymiany zawartości pojemnika. Są wykonane z trwałego tworzywa, dzięki czemu wyróżnia je długa żywotność, a także łatwo utrzymać je w czystości. To proste rozwiązania, które przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka rozwoju, a następnie transmisji drobnoustrojów, dlatego są chętnie wykorzystywane. Najwyższy poziom bezpieczeństwa i higieny zapewnia zastosowany system zamknięty.

Gdzie montuje się dozowniki na mydło?

Wysoka funkcjonalność, wygoda użytkowania i wzrost poziomu bezpieczeństwa to główne czynniki sprawiające, że dozowniki na mydło znajdują zastosowanie w coraz większej liczbie miejsc. Przez pewien czas kojarzyły się z najwyższym poziomem higieny wymaganym wyłącznie w placówkach związanych z ochroną zdrowia. Jednak obecnie montuje się je również w łazienkach hotelowych, restauracjach, a nawet centrach handlowych. Znajdują zastosowanie w miejscach, w których każdego dnia przebywa wiele osób, co sprawia, że rośnie ryzyko przeniesienia drobnoustrojów chorobotwórczych. 

 

Dozowniki do mydła są urządzeniami prostymi w obsłudze, więc każdy poradzi sobie z ich użyciem. Prezentowane produkty wyróżnia estetyczny design, co sprawia, że doskonale prezentują się w każdej przestrzeni (nawet w domowej, nowocześnie urządzonej łazience).

Różne rodzaje dozowników z oferty MEDISEPT

Mamy świadomość, że dozowniki na mydło trafiają do wielu różnych obiektów, a zatem ich parametry powinny się różnić w zależności od potrzeb użytkowników. Dlatego oferujemy naszym klientom szeroki wybór sprzętów różniących się mechanizmem działania. Rosnącą popularnością cieszą się nowoczesne dozowniki do mydła z czujnikiem ruchu, które gwarantują całkowicie bezdotykową obsługę. Urządzenia z tej kategorii samodzielnie odmierzają ilość dozowanego płynu lub mydła (można ustawić wielkość porcji). Proponujemy naszym klientom zakup modeli o niedużej pojemności przeznaczonych do powieszenia na ścianie, a także dozowniki wolnostojące, które można ustawić przed wejściem do obiektu. 

W tej kategorii znajdą Państwo nie tylko dozowniki na mydło, ale także automatyczne podajniki do papieru i ręczników, które znacznie podnoszą komfort użytkowników publicznych łazienek. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą i wyboru rozwiązania, które spełnia Państwa oczekiwania!

Pobierz katalog produktów profesjonalnych marki MEDISEPT

Unia europejska
Zadzwoń, czekamy na Twój telefon codziennie
od 8:00 do 16:00
81 535 22 22
Napisz do nas, odpowiemy najszybciej jak to możliwe:
sprzedaz@medisept.pl