Skuteczna dezynfekcja do salonu

 

Poznaj dobre praktyki i zalecenia dla salonów urody i spraw, by usługi były bezpieczne nie tylko dla klientów, ale również pracowników. Dowiedz się, jakich środków do dezynfekcji używać, aby uniknąć zagrożeń.

Środki do dezynfekcji pozwalają na usunięcie szkodliwych drobnoustrojów – wirusów bakterii, czy też prątków gruźlicy. Ich stosowanie jest niezbędne w każdym miejscu, gdzie zagrożenie zakażeniem jest wysokie: przede wszystkich w placówkach medycznych, ale także salonach urody czy tatuażu.

Wybierz pakiet profesjonalnych środków do dezynfekcji rąk i powierzchni o potwierdzonej badaniami skuteczności.

 

Produkty polecane do salonów beauty

Do dezynfekcji małych powierzchni używamy Velox

Do dezynfekcji dużych powierzchni używamy Quatrodes

Do dezynfekcji narzędzi używamy Alodes N

Do dezynfekcji rąk używamy Velodes

Certyfikat Bezpieczny SALON

Pokaż Klientom, że dbasz o ich bezpieczeństwo

 

Do każdego zamówienia pakietu MEDISEPT otrzymasz specjalny certyfikat i naklejki, dzięki którym oznaczysz salon, zapewnisz klientom bezpieczeństwo.

Zamów specjalnie przygotowany dla Ciebie zestaw MEDISEPT i za jego pomocą przygotuj swój salon na przyjęcie klientów. Wykorzystaj certyfikat, otrzymane naklejki, plakaty i infografiki. Wyeksponuj je w widocznym miejscu, a na koniec zrób zdjęcie, jak w swojej pracy wykorzystujesz produkty MEDISEPT. Naklejkę możesz przykleić na drzwiach wejściowych lub na lustrze w salonie.

Zamów zestaw startowy

 

Zamów zestaw startowy MEDISEPT u naszych autoryzowanych Partnerów. Do swojego zamówienia otrzymasz zestaw #bezpiecznysalon. W jego skład wchodzą: Naklejki, certyfikat oraz procedury bezpieczeństwa dla salonu

Polecani dystrybutorzy

Na co zwrócić uwagę

Sprawdź, na co zwracają uwagę Klienci w trakcie wizyty w salonie.

Używanie środków ochrony

W zależności od rodzaju usługi, pracownicy salonu używają jednorazowych rękawiczek, ochrony twarzy oraz fartucha.

Sprzątanie i dezynfekcja

To główny i zarazem najczęściej pomijany obowiązek pracowników salonów. Salon musi być regularnie sprzątany, a wspólne powierzchnie i narzędzia dezynfekowane.

Procedury higieniczne

Każdy salon powinien posiadać jasne i przestrzegane przez pracownik czytelne procedury dotyczące utrzymywania higieny.

Używanie jednorazówek

Dla zachowania bezpieczeństwa w salonach powinno się używać narzędzi i tekstyliów jednorazowych. Ze względu na ich charakter i budowę nie nadają się do sterylizacji – należy je wyrzucić po każdym kliencie.

Mycie i dezynfekcja rąk

Ręce należy myć i dezynfekować na oczach klienta przed rozpoczęciem i po zakończeniu każdego zabiegu. W bezpiecznym salonie należy wymagać dezynfekcji rąk także od klientów.

Dezynfekować stanowisko pracy

Przed każdym klientem stanowisko pracy musi być czyste i sterylne. W zależności od rodzaju wykonywanych usług pracownicy stosują jednorazowe materiały.

Bezpieczny powrót do pracy

 

Sprawdź AKTUALNE i OBOWIĄZUJĄCE przepisy dotyczące powrotu do pracy dla salonów urody opublikowane przez Ministerstwo Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Dobre praktyki salonów urody

 

Utrzymanie sterylności salonu to zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i klientów salonu. Odpowiednie warunki sanitarne znacznie podnoszą także jakość świadczonych usług.

Nie płać zdrowiem za urodę

W Polsce powstało bardzo dużo niemedycznych placówek, zajmujących się różnego rodzaju upiększaniem.

Stosowana jest coraz nowsza technologia, która musi iść w parze z bezpieczeństwem wykonywania usług. Główny Inspektorat Sanitarny opracowuje zmiany w prawie, które rygorystycznie podchodzą do tematu bezpieczeństwa w salonach beauty. By pomóc w promowaniu właściwych praktyk, powstała akcja Nie płać zdrowiem za urodę. Poznaj ekspertów akcji.

 • „Najgroźniejsze dla naszego zdrowia jest to, czego nie widać gołym okiem. Dlatego wiele osób ignoruje procedury czystości w salonach urody. To grzech popełniany zarówno przez pracowników jak i klientów. Jest to błąd, bo bez odpowiedniej sterylizacji, mikroby mogą zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu.”

  Waldemar Ferschke
  Epidemiolog
 • „Na szczęście, świadomość zagrożeń wśród pracowników i klientów salonów beauty zwiększa się coraz bardziej. Jeżeli klienci mają wątpliwości co do bezpieczeństwa usługi, nie powinni bać się pytać. W końcu na szali jest nie tylko ich uroda, ale przede wszystkim zdrowie.”

  Barbara Mietkowska
  Konsultant akcji „Nie płać zdrowiem za urodę”
 • „W naszej pracy skupiamy się na wysokiej jakości wykonywanych usług i indywidualnym podejściu do każdego Klienta. Dużą uwagę przywiązujemy do bezpiecznych i sterylnych warunków, by nasi Klienci mogli czuć się bezpiecznie w NailSpa. To bardzo ważne w pracy każdego studia urody.”

  Marzena Kanclerska
  NailSpa

Salony beauty REAKTYWACJA! Dezynfekcja uratuje branżę? #NieDajSięWirusowi

 

Chociaż do czasu wybuchu pandemii większość salonów wzorcowo realizowała procedury dezynfekcji i higieny w pracy z klientem, od uchylenia lockdownu wchodzą nowe, specjalne zasady. Przyjrzyjmy się im.

Dowiedz się więcej

Unia europejska