Beauty
Higieniczny niezbędnik nie tylko w czasie pandemii
Proces utrzymania czystości zawsze powinien składać się z dwóch etapów – sprzątania i dezynfekcji. Najpierw należy usunąć i zredukować brud za pomocą profesjonalnych środków czyszczących, następnie – zastosować chemiczny środek dezynfekujący, żeby zabić pozostałe mikroorganizmy.
Poznaj dobre praktyki i zalecenia dla salonów urody i spraw, by usługi były bezpieczne nie tylko dla klientów, ale również pracowników. Dowiedz się, jakich środków profesjonalnych używać, aby uniknąć zagrożeń.


Czystość i dezynfekcja najwyższej jakości
MEDISEPT wypracował rozwiązania łączące obydwa etapy – sprzątanie i dezynfekcję, umożliwiając sprawne i intuicyjne zastosowanie produktów w praktyce.
Pakiet MEDISEPT zawiera produkty do jednoczesnego mycia i dezynfekcji w standardzie medycznym: środki do dezynfekcji alkoholowej dłoni, do mycia i dezynfekcji powierzchni często dotykanych i powierzchni delikatnych oraz preparat do dezynfekcji przez zanurzenie przeznaczony do odkażania akcesoriów i przyborów fryzjerskich.
Produkty polecane do salonów beauty

Do dezynfekcji powierzchni używamy Velox lub Quatrodes

Do dezynfekcji narzędzi używamy Viruton

Do dezynfekcji rąk używamy Velodes

Do utrzymania czystości używamy Mediclean
Na co zwrócić uwagę
Sprawdź, na co zwracają uwagę Klienci w trakcie wizyty w salonie.

Używanie środków ochrony
W zależności od rodzaju usługi, pracownicy salonu używają jednorazowych rękawiczek, ochrony twarzy oraz fartucha.

Sprzątanie i dezynfekcja
To główny i zarazem najczęściej pomijany obowiązek pracowników salonów. Salon musi być regularnie sprzątany, a wspólne powierzchnie i narzędzia dezynfekowane.

Procedury higieniczne
Każdy salon powinien posiadać jasne i przestrzegane przez pracownik czytelne procedury dotyczące utrzymywania higieny.

Używanie jednorazówek
Dla zachowania bezpieczeństwa w salonach powinno się używać narzędzi i tekstyliów jednorazowych. Ze względu na ich charakter i budowę nie nadają się do sterylizacji – należy je wyrzucić po każdym kliencie.

Mycie i dezynfekcja rąk
Ręce należy myć i dezynfekować na oczach klienta przed rozpoczęciem i po zakończeniu każdego zabiegu. W bezpiecznym salonie należy wymagać dezynfekcji rąk także od klientów.

Dezynfekować stanowisko pracy
Przed każdym klientem stanowisko pracy musi być czyste i sterylne. W zależności od rodzaju wykonywanych usług pracownicy stosują jednorazowe materiały.
Dobre praktyki salonów urody
Utrzymanie sterylności salonu to zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i klientów salonu.
Odpowiednie warunki sanitarne znacznie podnoszą także jakość świadczonych usług.
W Polsce powstało bardzo dużo niemedycznych placówek, zajmujących się różnego rodzaju upiększaniem.
Stosowana jest coraz nowsza technologia, która musi iść w parze z bezpieczeństwem wykonywania usług. Główny Inspektorat Sanitarny opracowuje zmiany w prawie, które rygorystycznie podchodzą do tematu bezpieczeństwa w salonach beauty. By pomóc w promowaniu właściwych praktyk, powstała akcja Nie płać zdrowiem za urodę. Poznaj ekspertów akcji.
-
„W naszej pracy skupiamy się na wysokiej jakości wykonywanych usług i indywidualnym podejściu do każdego Klienta. Dużą uwagę przywiązujemy do bezpiecznych i sterylnych warunków, by nasi Klienci mogli czuć się bezpiecznie w NailSpa. To bardzo ważne w pracy każdego studia urody.”
NailSpa -
„Na szczęście, świadomość zagrożeń wśród pracowników i klientów salonów beauty zwiększa się coraz bardziej. Jeżeli klienci mają wątpliwości co do bezpieczeństwa usługi, nie powinni bać się pytać. W końcu na szali jest nie tylko ich uroda, ale przede wszystkim zdrowie.”
Konsultant akcji „Nie płać zdrowiem za urodę” -
„Najgroźniejsze dla naszego zdrowia jest to, czego nie widać gołym okiem. Dlatego wiele osób ignoruje procedury czystości w salonach urody. To grzech popełniany zarówno przez pracowników jak i klientów. Jest to błąd, bo bez odpowiedniej sterylizacji, mikroby mogą zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu.”
Epidemiolog

Salony beauty REAKTYWACJA! Dezynfekcja uratuje branżę? #NieDajSięWirusowi
Chociaż do czasu wybuchu pandemii większość salonów wzorcowo realizowała procedury dezynfekcji i higieny w pracy z klientem, od uchylenia lockdownu wchodzą nowe, specjalne zasady. Przyjrzyjmy się im.
