Bezpieczny powrót do pracy
Poznaj nasz poradnik dla pracowników i klientów salonów urody
Prawidłowa dezynfekcja oraz postępowanie według wyznaczonych procedur higienicznych stanowi niezwykle istotny element zapobiegania i profilaktyki zakażeń w gabinetach kosmetycznych. Salon kosmetyczny możemy uznać za typowy gabinet zabiegowy, w którym może nastąpić naruszenie ciągłości tkanek i kontakt z krwią, a każdy Pracownik jak i Klient może być potencjalnie zakażony. Sprawdź, na co zwracają uwagę Klienci w trakcie wizyty w salonie – poznaj nasz poradnik i bądź bezpieczny!
Uwaga – Sanepid!
Sanepid jako Państwowa Inspekcja Sanitarna ma stać na straży zachowania standardów higieny w danym kraju, a jego celem jest ochrona zdrowia ludzkiego przed uciążliwościami środowiskowymi, dążenie do zapobiegania powstawaniu chorób, w tym chorób zakaźnych i zawodowych.
Wymogi prawne dla gabinetów kosmetycznych są jednoznaczne. Aby zapobiec ryzyku zakażenia podczas wykonywania zabiegu, narzędzia muszą być bezwzględnie poddane myciu, dezynfekcji i sterylizacji po każdym użyciu. Dotyczy to w szczególności narzędzi takich jak pęsety, cążki, końcówki do urządzeń, golarki, urządzenia do ścierania naskórka i pilniki. Każdy właściciel zatrudniający pracowników powinien regularnie przeprowadzać szkolenia z zakresu higieny pracy oraz kontrolować stan narzędzi. Zadbaj o bezpieczeństwo Klientów i Pracowników salonu podczas wykonywanej usługi.
Pokaż Klientom, że dbasz o ich bezpieczeństwo
Na ryzyko zakażenia podczas zabiegów pielęgnacji ciała, skóry twarzy, paznokci narażeni są zarówno pracownicy jak i klienci korzystający z takich usług. Bezpośredni kontakt zakażonej krwi nawet z uszkodzoną skórą, czy błoną śluzową osoby zdrowej może spowodować wniknięcie do organizmu czynnika chorobotwórczego, prowadząc do poważnych powikłań i chorób. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać zasad higieny i bhp, dbać o bezpieczeństwo nasze i klientów, rozumiejąc, iż małe niedopatrzenie z punktu widzenia higieny może ponieść za sobą poważne skutki. Poznaj dobre praktyki w salonach urody – pobierz przydatne materiały wiedzowe!
Dobre praktyki salonów urody
Utrzymanie sterylności salonu to zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i klientów salonu.
Powrót do pracy / Beauty
W Polsce powstało bardzo dużo niemedycznych placówek, zajmujących się różnego rodzaju upiększaniem.
Stosowana jest coraz nowsza technologia, która musi iść w parze z bezpieczeństwem wykonywania usług.
Bezpieczny proces pracy w salonie, to przede wszystkim: prawidłowa dezynfekcja oraz postępowanie według wyznaczonych procedur higienicznych. Właściwy dobór, a następnie postępowanie z preparatami dezynfekcyjnymi w takich obszarach jak dezynfekcja:
- narzędzi,
- powierzchni,
- skóry.
By pomóc w promowaniu właściwych praktyk, powstała akcja Nie płać zdrowiem za urodę. Zamów specjalnie przygotowany dla Ciebie Pakiet produktów MEDISEPT, pobierz materiały wiedzowe i stwórz #bezpiecznysalon dla Twoich Klientów!
-
"W naszej pracy skupiamy się na wysokiej jakości wykonywanych usług i indywidualnym podejściu do każdego Klienta. Dużą uwagę przywiązujemy do bezpiecznych i sterylnych warunków, by nasi Klienci mogli czuć się bezpiecznie w NailSpa. To bardzo ważne w pracy każdego studia urody."NailSpa
-
"Na szczęście, świadomość zagrożeń wśród pracowników i klientów salonów beauty zwiększa się coraz bardziej. Jeżeli klienci mają wątpliwości co do bezpieczeństwa usługi, nie powinni bać się pytać. W końcu na szali jest nie tylko ich uroda, ale przede wszystkim zdrowie."Konsultant akcji „Nie płać zdrowiem za urodę”
-
"Najgroźniejsze dla naszego zdrowia jest to, czego nie widać gołym okiem. Dlatego wiele osób ignoruje procedury czystości w salonach urody. To grzech popełniany zarówno przez pracowników jak i klientów. Jest to błąd, bo bez odpowiedniej sterylizacji, mikroby mogą zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu."Epidemiolog