Dozowniki

Dozowniki łokciowe

Funkcjonalne i estetyczne dozowniki łokciowe są wykorzystywane zarówno do aplikacji mydła, jak i środków do dezynfekcji rąk. Zapewniają one komfort podczas mycia dłoni i zapobiegają rozprzestrzenianiu drobnoustrojów chorobotwórczych.

Higiena dłoni to jeden z podstawowych czynników pozwalających zapobiegać przenoszeniu się mikroorganizmów, a w efekcie rozwojowi wielu zakażeń. Dawniej powszechnie stosowane mydło w kostce jest sukcesywnie zastępowane przez coraz nowsze rozwiązania, stąd rosnąca popularność łokciowych dozowników mydła.

Dlaczego warto zamocować dozowniki łokciowe środków do mycia i płynu dezynfekującego?

Wciąż poszukuje się metod, które pozwolą jeszcze skuteczniej dbać o czystość rąk. Do funkcjonalnych mechanizmów zalicza się dozowniki łokciowe na mydło i środki do dezynfekcji, które pozwalają niemal bezkontaktowo nałożyć porcję produktu.

Zapewnia to komfortowe umycie i zdezynfekowanie rąk, a w efekcie pozwala ograniczyć ryzyko przeniesienia drobnoustrojów chorobotwórczych. W jakich miejscach warto zamontować dozownik łokciowy mydła? Jaki model wybrać, aby mieć pewność, że będzie działał bezawaryjnie?

Jak działają dozowniki łokciowe do mydła i płynu do dezynfekcji rąk?

Prezentowane w tej kategorii dozowniki do mydła łokciowe to sprzęty o prostej konstrukcji. Zostały wyposażone w specjalną dźwignię, którą uruchamia się za pomocą łokcia (bez konieczności używania dłoni) w celu nałożenia mydła lub środka do dezynfekcji. Wewnątrz znajduje się jednorazowe opakowanie, woreczek z pompką, które łatwo wymienić.

Dozownik łokciowy został on wyposażony w nieskomplikowany mechanizm dozujący sprawia, że naciśnięcie łokciem jest bezproblemowe. Dzięki ograniczeniu kontaktu skóry z urządzeniem do minimum, udaje się zmniejszyć przenoszenie szkodliwych bakterii, a mycie rąk mydłem oraz dezynfekcja dłoni jest łatwa i szybka. Warto wybrać modele, które są łatwe w montażu, a także umożliwiają szybką wymianę wkładów ze środkiem myjącym – właśnie takie są wszystkie dozowniki łokciowe MEDISEPT.

Gdzie zamontować dozowniki łokciowe na mydło?

Biorąc pod uwagę, że dozowniki łokciowe pozwalają ograniczyć transmisję mikroorganizmów, zazwyczaj umieszcza się je w miejscach uczęszczanych przez wiele osób, a także placówkach medycznych, w których istnieje podwyższone ryzyko zakażenia.

Dozowniki płynu dezynfekcyjnego i mydła coraz częściej trafiają do:

  • gabinetów lekarskich i dentystycznych,
  • salonów kosmetycznych,
  • łazienek w hotelach, restauracjach i centrach handlowych.

Rosnąca świadomość dotyczącą znaczenia higieny dłoni sprawia, że dozownik łokciowy do dezynfekcji jest coraz częściej montowany również w domach i prywatnych i ułatwiają zachowanie higieny rąk.

Rosnąca popularność łokciowych dozowników płynu dezynfekcyjnego

Powodem, dla którego dozowniki łokciowe do mydła są coraz popularniejsze jest wygoda ich użytkowania oraz ciekawy design. Rozwiązanie zamontowane na ścianie nie ogranicza cennego miejsca nawet w ograniczonej przestrzeni, a estetyczny wygląd nie odbiera walorów wizualnych nawet w nowocześnie i ekskluzywnie urządzonych miejscach. Przedstawiamy szeroki wybór dozowników – biały z szarymi lub fioletowymi elementami, dzięki czemu uda się je spójnie dopasować do konkretnej przestrzeni.

Dlaczego warto wybrać dozowniki mydła łokciowe MEDISPET?

Dozowniki łokciowe wykonane z tworzywa o wysokiej odporności i wyposażone w bezawaryjny mechanizm dozujący wyróżniają się trwałością. Dzięki temu łatwo je zamontować, a następnie szybko można wymieniać wkłady i komfortowo dozować mydło lub środek dezynfekujący.

Dzięki dozownikom łokciowym mycie dłoni może stać się wygodne, jak nigdy dotąd! Zachęcamy do zapoznania się z produktami dostępnymi na naszej stronie internetowej i składania zamówień. Oferta sklepu internetowego MEDISEPT to szeroki wybór różnorodnych modeli łokciowych dozowników i gwarancja najwyższej jakości i wytrzymałości!

Pobierz katalog produktów profesjonalnych marki MEDISEPT

Skip to content
Unia europejska
Zadzwoń, czekamy na Twój telefon codziennie
od 8:00 do 16:00
81 535 22 22
Napisz do nas, odpowiemy najszybciej jak to możliwe:
sprzedaz@medisept.pl