FAQ
Oznacza to, że zastosowane zostało nieodpowiednie stężenie roztworu roboczego. W takim przypadku należy powierzchnię umyć zimną wodą.
Nasze produkty nie są testowane na zwierzętach.
Informacja o ewentualnej zawartości alergenów jest zawarta na etykiecie produktu.
Informacje na temat biodegradowalności składników mieszaniny znajdują się w karcie charakterystyki w punkcie 12.2 Trwałość i zdolność do rozkładu. Mieszanina jest tak biodegradowalna jak najmniej biodegradowalny surowiec. Jednostką biodegradowalności są procenty.
Karty charakterystyki odnoszą się do produktów dostarczanych w formie koncentratu lub produktu końcowego. Nie dotyczą one roztworów roboczych wykonywanych przez użytkowników końcowych.
Wyroby medyczne i środki bójcze po otwarciu opakowania fabrycznie nowego mogą być używane do momentu terminu ważności produktu określonego na opakowaniu. Warunkiem jest szczelne zamykanie opakowania po użyciu i magazynowanie zgodnie z zapisami umieszczonymi na etykiecie i w karcie charakterystyki produktu.
W przypadku koncentratów, gdzie koniecznie jest rozcieńczenie preparatu, bardzo ważne jest stosowanie się do zalecanego rozcieńczenia i używanie rękawiczek ochronnych. Podane w ulotce rozcieńczenie zapewnia odpowiednie spektrum działania i nie ma potrzeby przygotowywania roztworów o stężeniu wyższym.
Produkty o wysokiej zawartości alkoholu mogę mieć intensywny zapach, który u niektórych osób może sprawiać wrażenie drażniącego.
W przypadku koncentratów, gdzie konieczne jest przygotowanie roztworu roboczego, bardzo ważne jest aby były one rozcieńczone zimną, a nie ciepłą wodą. Rozcieńczanie ciepłą, czy gorącą wodą powoduje parowanie cieczy, a w konsekwencji wdychanie jej oparów.
Wszystkie mydła MEDISEPT są produktami kosmetycznymi. Zgodnie z Ustawą o kosmetykach z 30 marca 2001 roku, produkty zarejestrowane jako kosmetyk nie wymagają karty charakterystyki.
Konsystencja mydła nie wpływa na jego właściwości myjące i antybakteryjne. Zazwyczaj jest to odczucie subiektywne i zależy od wielu czynników np. temperatury.
Podział kolorystyczny wprowadzony jest w celu odróżniania stopnia ścieralności poszczególnych padów – od czarnego, który jest ostry, przez czerwony i zielony po biały – łagodny (polerowanie).
Mediclean 540 Dishes – Zalecane użycie wg cyklu pracy zmywarki to średnio od 1 ml do 5 ml – na 1L wody (dla wody demineralizowanej lub zmiękczonej). Wraz ze wzrostem twardości wody należy zwiększyć stężenie preparatu.
Mediclean 550 Dishes – Zalecane użycie wg cyklu pracy zmywarki to średnio od 1 ml do 3 ml – na 1L wody (dla wody demineralizowanej lub zmiękczonej). Wraz ze wzrostem twardości wody należy zwiększyć stężenie preparatu.
Do polerowania poleca się pady jasne. Kolor biały będzie najlepszym rozwiązaniem.
Preparaty te różnią się pH, składem oraz zastosowaniem. Mediclean 320 WC to żel do codziennego mycia, odkamieniania i usuwania osadów w sanitariatach. Posiada właściwości antybakteryjne, przyjemny zapach oraz pH2. Mediclean 330 Chlorine jest to wybielający żel do czyszczenia sanitariatów. Neutralizuje zapachy oraz zapewnia wysoki poziom higieny (dzięki zawartości aktywnego chloru). Dodatkowo można go stosować do mycia dużych powierzchni w 1% stężeniu. Posiada pH 13.
Przedozowanie preparatu Mediclean 110 Floor spowoduje klejenie się powierzchni. Wynika to z faktu, że płyn pozostawia film ochronny co w sytuacji nadmiernego skondensowania roztworu roboczego doprowadzi do nawarstwiania się warstwy chroniącej. Preparat Mediclean 210 Surface przy zbyt dużym stężeniu straci swoje właściwości takie jak np. szybkie odparowywanie, co może przyczynić się powstawania smug. Przedozowanie większości naszych produktów prowadzi nie tylko do ich odkładania się, ale także do szybszego, ponownego brudzenie się powierzchni.
Nasze nakładki z bawełny jak i z mikrofazy (wraz ze ściereczkami) są tak zaprojektowane, aby wytrzymać aż 300 pełnych cykli prania. Ściereczki oraz nakładki z mikrofazy należy prać w temperaturze nie przekraczającej 60°C, za to te wykonane z bawełny do 95°C.
Serwis pogwarancyjny jest naprawą popsutego urządzenia po okresie, na jaki produkt miał gwarancję. Naprawa pogwarancyjna charakteryzuję się przede wszystkim odpłatnym dla posiadacza przeprowadzeniem reperacji. Nasz serwis świadczy usługi naprawy pogwarancyjnej sprzętu. W celu usunięcia awarii należy wysłać uszkodzony sprzęt do siedziby firmy i czekać na kontakt ze strony serwisu oraz wycenę naprawy. Po akceptacji sprzęt zostanie naprawiony i odesłany pod wskazany adres. Wszelkie koszty związane z transportem oraz naprawą są po stronie właściciela uszkodzonego sprzętu.
Tak, posiadamy części zamienne do naszego sprzętu. Są to między innymi uchwyty do pras, kółka do wózków, uchwyty na worki, klipsy na worki, rączki do szorowarek, rury i węże do odkurzacza.
Do baterii, kabin prysznicowych oraz powierzchni pionowych najlepiej zastosować preparat Mediclean 311 Foam. W przypadku muszli sedesowych, pisuarów, bidetów, czy brodzików najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie Mediclean 320 WC w postaci żelu. W przypadku bardzo trudnych, ciężkich do usunięcia zabrudzeń należy zastosować roztwór preparatu Mediclean 310 Sanit w stężeniu 15%. W przypadku wszystkich preparatów czyszczona powierzchnia musi być wystawiona na działanie preparatu przez około 10 minut.
Tak. Ze względu na zawartość wosków polietylenowych oraz akryli produkt Mediclean 112 Shine posiada metaliczny połysk.
Do podłóg gresowych polecamy preparaty Mediclean 160 Gres oraz Mediclean 130 Strong.
Do mycia marmuru i nagrobków polecany jest Mediclean 210 Sufrace w stężeniu 1% oraz Mediclean 570 All w stężeniu 1% . Do gruntownego doczyszczania nagrobków możemy zastosować Mediclean 160 Gres w stężeniu 3-5%.
Każdy z wyżej wymienionych środków jest skuteczny do mycia szyb, jeśli potrzebujemy preparatu do małych okien możemy zastosować produkt gotowy Mediclean 211 Office, do większych powierzchni okiennych możemy zastosować Mediclean 220 Glass lub koncentrat Mediclean 210 Surfacew stężeniu 0.5 %.
Ponieważ chemia Mediclean jest tworzona w wodzie zimnej, produkty Mediclean należy rozcieńczać w wodzie zimnej. Zbyt wysoka temperatura wody spowoduje rozkład powierzchniowoczynnych substancji odpowiedzialnych za sprzątanie. Przez zbyt wysoką temperaturę powierzchnie sprzątane będą się mazać i nie osiągniemy zamierzonego efektu.
Do czyszczenia delikatnych powierzchni zalecane są produkty Mediclean 110 Floor, Mediclean 111 Automat, Mediclean 112 Shine (konserwacja), Mediclean 113 Panel, Mediclean 141 Polimer (konserwacja), Mediclean 142 Polimer (konserwacja), Mediclean 210Surface oraz Mediclean 570 All.
Podstawą dopuszczającą preparatów w obszarze spożywczym są karty charakterystyki. Każdy preparat posiada osobną kartę i tymi dokumentami należy się posługiwać podczas rozmowy z klientem lub w przypadku kontroli służb sanitarnych.
Mediclean 200 Indust jest silną zasadą zalecaną do doczyszczania powierzchni zmywalnych i usuwania zabrudzeń przemysłowych. Producent nie zaleca go do używania w pralkach automatycznych.
Koszt położenia 100 m2 akrylu w przypadku Mediclean 141 Polimer to 82,40 zł netto, natomiast Mediclean 142 Polimer to 71,60 zł netto. Jest to koszt położenia jednej warstwy. Zazwyczaj zaleca się położenie 2 – 3 warstw. Jest to oczywiście tylko koszt akrylu, bez kosztu usługi.
Uchwyt magnesowy zwykły służy do mocowania nakładek z uchwytem kieszeniowym. Uchwyt magnezowy Clip służy do mocowania nakładek z chwytem kieszeniowym oraz nakładek z uchwytem typu trapez (zwane również potocznie uszami). Jest on bardziej uniwersalnym rozwiązaniem.
Akryle to produkty, które służą do zabezpieczania różnych typów twardych podłóg np. z linoleum, PCV, tarketu, powierzchni betonowych i lastrico. Akryl tworzy na podłodze grubą, bardzo trwałą powłokę odporną na zarysowania i przenikanie zanieczyszczeń. Dzięki temu zabrudzenia łatwo się zmywają. Medicleanl 141 Polimer to preparat na bazie uretanów i polimerów akrylowych. Mediclean 142 Polimer to preparat na bazie emulsji akrylowych i poliuretanowych. Preparaty różnią się składem chemicznym co sprawia, iż produkt Mediclean 141 Polimer jest nieco bardziej wytrzymały oraz nabiera lepszego połysku nawet bez polerowania. Mediclean 142 Polimer do uzyskania idealnego połysku wymaga przepolerowania, jest nieco mniej twardy, jednak również tańszy.
Wyciskarka szara to tzw. wyciskarka szczękowa. Zasada jej działania polega na dociskaniu wkładu mopa podczas odsączania do dna wyciskarki za pomocą umieszczonych po obu stronach kosza szczęk (łapek). Wyciskarka tego typu zapewnia wyższą skuteczność poprzez większą siłę nacisku przy mniejszym wysiłku pracownika.
Wyciskarka niebieska boczna tzw. doczołowa działa na zasadzie docisku wkładu mopa do bocznej ścianki kosza wyciskarki. Jest ona znacznie prostsza w swojej konstrukcji, jednak zapewnia niższą skuteczność odsączania.
Tak. Należy jednak stosować wówczas środki ostrożności, gdyż w przypadku połączenia preparatu z gorącą wodą reakcja i ulatnianie szkodliwych substancji (wodorotlenek sodu) będzie zwiększone.
Oznacza to, że zastosowane zostało nieodpowiednie stężenie roztworu roboczego. W takim przypadku należy powierzchnię umyć zimną wodą.
Nasze produkty nie są testowane na zwierzętach.
Informacja o ewentualnej zawartości alergenów jest zawarta na etykiecie produktu.
Informacje na temat biodegradowalności składników mieszaniny znajdują się w karcie charakterystyki w punkcie 12.2 Trwałość i zdolność do rozkładu. Mieszanina jest tak biodegradowalna jak najmniej biodegradowalny surowiec. Jednostką biodegradowalności są procenty.
Karty charakterystyki odnoszą się do produktów dostarczanych w formie koncentratu lub produktu końcowego. Nie dotyczą one roztworów roboczych wykonywanych przez użytkowników końcowych.
Produkty MEDISEPT NIE ZAWIERAJĄ aldehydów i fenoli. Informacje co do składu zawarte są w karcie charakterystyki (sekcja 3). Informujemy również o tym na naszej stronie internetowej.
W przeciągu 15 min cała ilość proszku nie ulegnie rozpuszczeniu w wodzie, jednakże po upływie tego czasu roztwór jest całkowicie skuteczny pod względem biobójczym. Pozostałości na dnie
naczynia gwarantują stabilność w czasie.
Wyroby medyczne i środki bójcze po otwarciu opakowania fabrycznie nowego mogą być używane do momentu terminu ważności produktu określonego na opakowaniu. Warunkiem jest szczelne zamykanie opakowania po użyciu i magazynowanie zgodnie z zapisami umieszczonymi na etykiecie i w karcie charakterystyki produktu.
Chusteczki są nasączone preparatem, który może po pewnym czasie wyschnąć. Aby chusteczki utrzymywały swoje właściwości bójcze i nie wysychały, po każdym otwarciu opakowania należy je szczelnie zamykać. Chusteczki należy zużyć w czasie podanym na opakowaniu.
Najczęściej korozja jest wynikiem nie zastosowania się do zalecanego czasu stosowania. Istotne jest, aby zapoznać się z tabelą ze spektrum działania produktu i odpowiednio wybrać czas kontaktu preparatu z powierzchnią dezynfekowaną. Ponadto należy sprawdzić jaki jest maksymalny czas ekspozycji – zawsze zalecamy nieco krótszy. Należy spryskać preparatem powierzchnię z odległości około 30 cm dbając o całkowite jej pokrycie.
Sztywność piany nie wpływa na skuteczność produktu. Nawet jeśli wydaje się słaba jej skuteczność działania jest potwierdzona badaniami.
Ponadto jest ona przeznaczona do wstępnego mycia, a jej celem jest zapobieganie zasychaniu zanieczyszczeń, których pozostałości należy usunąć szczoteczką.
Dzieje się tak przy kontakcie produktu z krwią, ponieważ sole żelaza obecnego w hemoglobinie są zielone.
W przypadku koncentratów, gdzie koniecznie jest rozcieńczenie preparatu, bardzo ważne jest stosowanie się do zalecanego rozcieńczenia i używanie rękawiczek ochronnych. Podane w ulotce rozcieńczenie zapewnia odpowiednie spektrum działania i nie ma potrzeby przygotowywania roztworów o stężeniu wyższym.
Produkty o wysokiej zawartości alkoholu mogę mieć intensywny zapach, który u niektórych osób może sprawiać wrażenie drażniącego.
W przypadku koncentratów, gdzie konieczne jest przygotowanie roztworu roboczego, bardzo ważne jest aby były one rozcieńczone zimną, a nie ciepłą wodą. Rozcieńczanie ciepłą, czy gorącą wodą powoduje parowanie cieczy, a w konsekwencji wdychanie jej oparów.
Nie. W każdym przypadku, w którym zaobserwowano mętnienie sporządzonego roztworu należy to zgłosić.
Normalne jest natomiast opalizowanie roztworu – jest to naturalny proces, który nie ma wpływu na jego właściwości.
Wszystkie mydła MEDISEPT są produktami kosmetycznymi. Zgodnie z Ustawą o kosmetykach z 30 marca 2001 roku, produkty zarejestrowane jako kosmetyk nie wymagają karty charakterystyki.
Produkty MEDISEPT nie działają na pierwotniaki. W systemie pięciu królestw występują: bakterie, protesty, grzyby, rośliny, zwierzęta. Pierwotniaki nie są wyróżniane, a ich zakres odpowiada w przybliżeniu nieformalnej grupie protistów określanej jako protisty zwierzęce.
Famed jest producentem wysokiej jakości sprzętu medycznego. Specjalizuje się w produkcji łóżek na Oddziały Intensywnej Opieki Medycznej, stołów operacyjnych, wózków do przewożenia chorych, łóżek porodowych, foteli zabiegowych oraz lamp operacyjnych. Ich opinia potwierdza, że preparaty do mycia i dezynfekcji powierzchni posiadają bardzo wysoką tolerancję materiałową i mogą bezpiecznie być stosowane do codziennego utrzymania czystości na sprzęcie medycznym.
Do preparatu Viruton Pulver dostępne są paski testowe, za pomocą których możemy sprawdzić aktywność roztworu. Aby je otrzymać, należy złożyć osobne zamówienie.
Posiadamy w swojej ofercie proszek do dezynfekcji Viruton Pulver, który może być wykorzystywany w optyce.
Elementy optyczne wykonane są z reguły z delikatnego szkła akrylowego. Do dezynfekcji tego typu powierzchni zalecamy preparat bezalkoholowy Velox Foam Extra. Jest to łagodny dla powierzchni środek, który charakteryzuje się szerokim spektrum działania. W przypadku elementów optycznych nie wolno używać preparatów alkoholowych!
Na ulotce każdego preparatu do dezynfekcji narzędzi w postaci koncentratu jest adnotacja co do aktywności roztworu roboczego. W przypadku braku takiej adnotacji uznaje się, że roztwór powinien być wymieniany w cyklu dobowym. Oprócz tego zaleca się wymieniać roztwór roboczy, niezależnie od jego aktywności, każdorazowo w przypadku widocznego zanieczyszczenia roztworu (które możemy stwierdzić naocznie) lub po dezynfekcji instrumentów zanieczyszczonych dużym obciążeniem organicznym.
Na oddział dziecięcy i noworodkowy szczególnie polecamy produkty nie zawierające alkoholu, np. Velox Foam Extra, Velox Wipes NA. Na wybrane produkty posiadamy również pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.
Określa to data przydatności do użycia, która znajduje się na opakowaniu. Oczywiście przy założeniu, że preparat jest prawidłowo przechowywany.
Preparaty kwasowe dobrze radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń nieorganicznych: kamienia, rdzy, osadów z mydła, zabrudzeniami poremontowymi. Używamy ich do umywalek, muszli, kabin prysznicowych, armatury łazienkowej, stali nierdzewnej. Preparaty zasadowe dobrze radzą sobie z zabrudzeniami organicznymi: tłustymi zabrudzeniami, olejem, smarem, sadzą, śladami po wózkach i butach. Używamy ich do PCV, lastrico, płytek podłogowych, kostki brukowej.
Do wanny wlewamy 1L zimnej wody a następnie wlewamy 15 ml środka do dezynfekcji. Mieszamy roztwór i dolewamy zimnej wody do równych 3L płynu.
Cenę opakowania dzielimy przez pojemność kanistra a następnie mnożymy przez stężenie wybranego produktu.
Chusteczki alkoholowe stosujemy przez okres 21 dni, bezalkoholowe 30 dni. Po tym terminie tracą ważność. Chusteczek nie należy stosować jeśli nie są wilgotne.
Aktywność nieskażonego roztworu roboczego preparatów do dezynfekcji narzędzi wynosi 14 dni. Ze względów higienicznych zalecamy codzienną wymianę roztworu.
Centralne systemy dozowania ProMax znajdujące się w naszej ofercie umożliwiają ustawienie poziomu dozowania w zakresie od 0.1% do 12%. Pompki przeznaczone do kanistrów 5 litrowych dozują 25ml koncentratu przy każdorazowym naciśnięciu. Dozowniki łokciowe 0,5L oraz 1L pozwalają ustawić dozę od 1 ml do 1,5 ml.
Quatrodes One to produkt przeznaczony do powierzchni oraz wyrobów medycznych, w których nie istnieje ryzyko wystąpienia obciążenia organicznego i co za tym idzie warunki brudne nie są wymagane.
Spektrum, czasami działania, składem oraz stężeniami roztworów roboczych.
Prostnice i kątnice zaleca się dezynfekować chusteczkami nasączonymi roztworem dezynfekującym poprzez przecieranie powierzchni urządzeń. Urządzenia pozbawione zanieczyszczeń poddaje się następnie procesowi sterylizacji.
Nożyczki najlepiej dezynfekować preparatem Alodesem N – poprzez zanurzenie (ze względu na penetrację w zawiasach). Ze względu na budowę grzebieni i szczotek polecamy Velox Spray.
Na spory działają Velox Oxy ETA oraz Viruton Pulver.
Produktów nie można stosować do endoskopów giętkich.
Tak, zarówno Velodes Soft jak inne nasze preparaty do rąk w opakowaniach 500 ml pasują do dozownika typu Dermados.
Tak, jest możliwość użyczenia dozowników do rąk. Warunki są ustalane indywidualnie, w zależności od deklarowanych wielkości zamówienia.
Quatrodes Unit NF można stosować do powierzchni basenowych oraz wanien z hydromasażem. Typowym preparatem do dezynfekcji powierzchni na basenach, w saunach jest preparat Quatrodes One.
Atopowe zapalenie skóry to przewlekły stan charakteryzujący się suchą, spierzchniętą, skłonną do podrażnień skórą i okresowymi zaostrzeniami choroby z bardziej dokuczliwymi objawami. Niestety preparaty wyprodukowane na bazie alkoholu, z uwagi na jego właściwości, mogą powodować dalsze podrażnianie skóry. W związku z powyższym zaleca się nieużywanie preparatu przy tego typu schorzeniach.
Nie posiadamy w swojej ofercie czepków na wszawicę, ale wielu z naszych oficjalnych dystrybutorów oferuje obok dezynfekcji także taki asortyment.
Konsystencja żelu zależy od temperatury. Produkt został tak opracowany, aby rozpływał się na rękach a nie wałkował.
Nasze produkty nie są testowane na zwierzętach.
Informacja o ewentualnej zawartości alergenów jest zawarta na etykiecie produktu.
Informacje na temat biodegradowalności składników mieszaniny znajdują się w karcie charakterystyki w punkcie 12.2 Trwałość i zdolność do rozkładu. Mieszanina jest tak biodegradowalna jak najmniej biodegradowalny surowiec. Jednostką biodegradowalności są procenty.
Karty charakterystyki odnoszą się do produktów dostarczanych w formie koncentratu lub produktu końcowego. Nie dotyczą one roztworów roboczych wykonywanych przez użytkowników końcowych.
Wyroby medyczne i środki bójcze po otwarciu opakowania fabrycznie nowego mogą być używane do momentu terminu ważności produktu określonego na opakowaniu. Warunkiem jest szczelne zamykanie opakowania po użyciu i magazynowanie zgodnie z zapisami umieszczonymi na etykiecie i w karcie charakterystyki produktu.
Personel medyczny, tj. pielęgniarki i lekarze, dezynfekują dłonie od kilku do kilkudziesięciu razy każdego dnia. Zawsze przed i po kontakcie z pacjentem. Wynika to ze specyfiki ich pracy i licznych kontaktów z chorymi. Najwyższej jakości środki do dezynfekcji dłoni, bogate w składniki ochronne i pielęgnujące zapewniają nawet tak często dezynfekowanym dłoniom bezpieczeństwo stosowania bez szkody dla skóry.
Większość zarazków przenoszona jest przez dłonie, zaś dotykane przez nie przedmioty to ich największe siedlisko! Telefon, klawiatura komputera, pilot TV, karta płatnicza, włączniki światła, klamka, blat biurka, uchwyty szafek, szuflad, torebka, czy portfel to najbardziej skażone miejsca w naszym otoczeniu.
Nasze dłonie to największy nośnik zarazków. Aż 80% wszystkich infekcji wywoływanych jest przez niedostateczną higienę rąk. Częste mycie i dezynfekcja rąk, zwłaszcza w podróży, poza domem oraz w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę i choroby wirusowe może mieć zbawienny wpływ na dobre zdrowie nasze i naszych najbliższych.
Wszystkie produkty dezynfekcyjne MEDISEPT – spraye do dezynfekcji rąk, stóp i powierzchni – gwarantują standard prawdziwej dezynfekcji, czyli zapewniają redukcję wirusów, bakterii, grzybów i prątków gruźlicy na poziomie sięgającym 99,999% oraz są produkowane wg standardów medycznych.
Podstawowa zasada w epidemiologii brzmi „przeciąć drogi przenoszenia zarazków oraz zlikwidować ich rezerwuar”. Drogą przenoszenia są ręce, zaś rezerwuarem powierzchnie. A zatem stosując się do zasady należy zadbać przede wszystkim o odpowiednią higienę rąk, a jednocześnie dezynfekować miejsca najczęściej dotykane.
Dezynfekcja ograniacza rozprzestrzenianie się zarazków, a tym samym pomaga zapobiegać epidemiom. W znacznym stopniu chroni nas przed infekcjami, zwłaszcza w sytuacji, gdy jesteśmy poza domem i nie mamy możliwości dokładnego umycia rąk. Dzięki odpowiedniej higienie rąk i najbliższego otoczenia jesteśmy w stanie zredukować możliwość zachorowania na grypę w okresie jesienno-zimowym, czy też złapania rotawirusa, wywołujacego biegunkę.
Na co dzień otaczają nas miliony mikroorganizmów. Wsród nich są również te chorobotwórcze. Nasza wrażliwość na nie oraz podatność na „złapanie” infekcji zwiększa się w stanach osłabienia organizmu, zmianach cyklu płciowego, przy chorobach tj. cukrzyca, niedawno przebyte infekcje itp. W takich sytuacjach możemy zmniejszyć ryzyko zachorowań poprzez eliminację zarazków w otoczeniu do tzw. poziomu bezpiecznego, czyli osiągnięcia redukcji na poziomie 99,999%. Oznacza to, że na 100.000 mikrobów szansę przeżycia ma jeden, co w medycynie uważa się za poziom bezpieczny. Dla osoby podatnej jest to 100 razy mniejsze ryzyko zachorowania niż w przypadku dezynfekcji o deklarowanej skuteczności na poziomie zaledwie 99,9%.
Zawsze, gdy istnieje podwyższone ryzyko występowania drobnoustrojów chorobotwórczych. Najczęściej ma to miejsce poza domem, naszym naturalnym ekosystemem mikroflory, do którego jesteśmy „przyzwyczajeni”. W momencie, gdy stykamy się z zewnętrznym, obcym dla naszego organizmu otoczeniem, w dużych skupiskach ludzkich, jesteśmy narażeni na infekcje – np. w środkach transportu publicznego, środowisku opieki medycznej, na basenie, w pracy, szkole, a także kontakcie z drugim człowiekiem.
To proste – chodzi o pewność, że produkt działa. Lekarz musi chronić zarówno siebie, jak i pacjenta. Gwarancję działania dają mu jedynie produkty o odpowiednim składzie, przebadane zgodnie z normami, które uzyskały pozwolenie na obrót produktem biobójczym lub status wyrobu medycznego. Wszelkie inne produkty o charakterze kosmetycznym, nie gwarantują takiego bezpieczeństwa i nie dają pewności eliminacji zarazków wszędzie tam, gdzie są one szkodliwe bądź niepożądane.
Prawdziwa dezynfekcja to proces, który gwarantuje zabijanie wszystkich typów mikroorganizmów chorobotwórczych ze skutecznością wynoszącą od 99,99 do 99,999%. Produkty do utrzymania higieny MEDISEPT stworzone są w oparciu o najwyższe standardy medyczne i gwarantują prawdziwą dezynfekcję. Ich działanie wobec wszystkich możliwych rodzajów mikroorganizmów chorobotwórczych – nie tylko bakterii, ale również wirusów, grzybów, prątków (np. gruźlicy) – jest potwierdzone badaniami mikrobiologicznymi.