FAQ

Answers to frequently asked questions
Czystość
Co oznaczają poszczególne kolory padów?

Podział kolorystyczny wprowadzony jest w celu odróżniania stopnia ścieralności poszczególnych padów – od czarnego, który jest ostry, przez czerwony i zielony po biały – łagodny (polerowanie).

Jaki współczynnik zmywania posiadają nasze preparaty do zmywarek? (potrzebne do ustawienia dozowania)

Mediclean 540 Dishes – Zalecane użycie wg cyklu pracy zmywarki to średnio od 1 ml do 5 ml – na 1L wody (dla wody demineralizowanej lub zmiękczonej). Wraz ze wzrostem twardości wody należy zwiększyć stężenie preparatu.
Mediclean 550 Dishes – Zalecane użycie wg cyklu pracy zmywarki to średnio od 1 ml do 3 ml – na 1L wody (dla wody demineralizowanej lub zmiękczonej). Wraz ze wzrostem twardości wody należy zwiększyć stężenie preparatu.

Które pady polecacie do polerowania?

Do polerowania poleca się pady jasne. Kolor biały będzie najlepszym rozwiązaniem.

Czym różni się preparat Mediclean 320 WC od Mediclean 330 Chlorine?

Preparaty te różnią się pH, składem oraz zastosowaniem. Mediclean 320 WC to żel do codziennego mycia, odkamieniania i usuwania osadów w sanitariatach. Posiada właściwości antybakteryjne, przyjemny zapach oraz pH2. Mediclean 330 Chlorine jest to wybielający żel do czyszczenia sanitariatów. Neutralizuje zapachy oraz zapewnia wysoki poziom higieny (dzięki zawartości aktywnego chloru). Dodatkowo można go stosować do mycia dużych powierzchni w 1% stężeniu. Posiada pH 13.

Czym się różni wyciskarka szara od niebieskiej?

Wyciskarka szara to tzw. wyciskarka szczękowa. Zasada jej działania polega na dociskaniu wkładu mopa podczas odsączania do dna wyciskarki za pomocą umieszczonych po obu stronach kosza szczęk (łapek). Wyciskarka tego typu zapewnia wyższą skuteczność poprzez większą siłę nacisku przy mniejszym wysiłku pracownika.

Wyciskarka niebieska boczna tzw. doczołowa działa na zasadzie docisku wkładu mopa do bocznej ścianki kosza wyciskarki. Jest ona znacznie prostsza w swojej konstrukcji, jednak zapewnia niższą skuteczność odsączania.

Co stanie się jeśli przedozujemy Mediclean 110 Floor lub Mediclean 210 Surface?

Przedozowanie preparatu Mediclean 110 Floor spowoduje klejenie się powierzchni. Wynika to z faktu, że płyn pozostawia film ochronny co w sytuacji nadmiernego skondensowania roztworu roboczego doprowadzi do nawarstwiania się warstwy chroniącej. Preparat Mediclean 210 Surface przy zbyt dużym stężeniu straci swoje właściwości takie jak np. szybkie odparowywanie, co może przyczynić się powstawania smug. Przedozowanie większości naszych produktów prowadzi nie tylko do ich odkładania się, ale także do szybszego, ponownego brudzenie się powierzchni.

Czym się różni uchwyt magnesowy od magnesowego CLIP?

Uchwyt magnesowy zwykły służy do mocowania nakładek z uchwytem kieszeniowym. Uchwyt magnezowy Clip służy do mocowania nakładek z chwytem kieszeniowym oraz nakładek z uchwytem typu trapez (zwane również potocznie uszami). Jest on bardziej uniwersalnym rozwiązaniem.

Którym produktem najlepiej odkamieniać armaturę łazienkową?

Do baterii, kabin prysznicowych oraz powierzchni pionowych najlepiej zastosować preparat Mediclean 311 Foam. W przypadku muszli sedesowych, pisuarów, bidetów, czy brodzików najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie Mediclean 320 WC w postaci żelu. W przypadku bardzo trudnych, ciężkich do usunięcia zabrudzeń należy zastosować roztwór preparatu Mediclean 310 Sanit w stężeniu 15%. W przypadku wszystkich preparatów czyszczona powierzchnia musi być wystawiona na działanie preparatu przez około 10 minut.

Czy Mediclean 112 Shine ma metaliczny połysk? Jaki składnik za to odpowiada?

Tak. Ze względu na zawartość wosków polietylenowych oraz akryli produkt Mediclean 112 Shine posiada metaliczny połysk.

Czym czyścić podłogi gresowe?

Do podłóg gresowych polecamy preparaty Mediclean 160 Gres oraz Mediclean 130 Strong.

Które produkty Mediclean polecane są do mycia marmuru (nagrobki)?

Do mycia marmuru i nagrobków polecany jest Mediclean 210 Sufrace w stężeniu 1% oraz Mediclean 570 All w stężeniu 1% . Do gruntownego doczyszczania nagrobków możemy zastosować Mediclean 160 Gres w stężeniu 3-5%.

Który preparat będzie najbardziej skuteczny do mycia szyb – Mediclean 210 Surface, Mediclean 220 Glass czy Mediclean 211 Office?

Każdy z wyżej wymienionych środków jest skuteczny do mycia szyb, jeśli potrzebujemy preparatu do małych okien możemy zastosować produkt gotowy Mediclean 211 Office, do większych powierzchni okiennych możemy zastosować Mediclean 220 Glass lub koncentrat Mediclean 210 Surfacew stężeniu 0.5 %.

W jakiej wodzie należy rozcieńczać produkty Mediclean? Czy może być ciepła woda z kranu?

Ponieważ chemia Mediclean jest tworzona w wodzie zimnej, produkty Mediclean należy rozcieńczać w wodzie zimnej. Zbyt wysoka temperatura wody spowoduje rozkład powierzchniowoczynnych substancji odpowiedzialnych za sprzątanie. Przez zbyt wysoką temperaturę powierzchnie sprzątane będą się mazać i nie osiągniemy zamierzonego efektu.

Który produkt zalecany jest do czyszczenia delikatnych powierzchni jak np. marmur?

Do czyszczenia delikatnych powierzchni zalecane są produkty Mediclean 110 Floor, Mediclean 111 Automat, Mediclean 112 Shine (konserwacja), Mediclean 113 Panel, Mediclean 141 Polimer (konserwacja), Mediclean 142 Polimer (konserwacja), Mediclean 210Surface oraz Mediclean 570 All.

Na jakiej podstawie produkty Mediclean są dopuszczone do mycia w obszarze spożywczym? Jakie dokumenty to potwierdzają?

Podstawą dopuszczającą preparatów w obszarze spożywczym są karty charakterystyki. Każdy preparat posiada osobną kartę i tymi dokumentami należy się posługiwać podczas rozmowy z klientem lub w przypadku kontroli służb sanitarnych.

Czym różni się preparat MG 141 od MG 142?

MG 141 zawiera w składzie uretany, które wpływają na twardość i zarazem trwałość warstwy zabezpieczającej. MG 141 będzie zatem powłoką twardszą i w związku z tym trwalszą. MG 142 będzie natomiast powłoką którą łatwiej zerwać za pomocą środków chemicznych (wystarczy użyć stripera MG 120). Do zerwania powłoki MG 141 należy użyć stripera MG 121. Do placówek o mniejszym natężeniu odwiedzających oraz do miejsc gdzie cykl zmiany warstwy zabezpieczającej jest częstszy zalecana jest powłoka MG 142. Inaczej jest w przypadku miejsc o bardzo dużym natężeniu ruchu oraz miejsc gdzie warstwy zabezpieczające z różnych względów wymienia się rzadziej, tam lepiej sprawdzi się powłoka MG 141.

Czy Mediclean 200 Indust może być stosowany do prania odzieży roboczej w pralkach automatycznych i jak go dozować?

Mediclean 200 Indust jest silną zasadą zalecaną do doczyszczania powierzchni zmywalnych i usuwania zabrudzeń przemysłowych. Producent nie zaleca go do używania w pralkach automatycznych.

Czy posiadacie części zapasowe do sprzętu (wózki, maszyny)?

Tak, posiadamy części zamienne do naszego sprzętu. Są to między innymi uchwyty do pras, kółka do wózków, uchwyty na worki, klipsy na worki, rączki do szorowarek, rury i węże do odkurzacza.

Ile będzie kosztowało położenie akrylu na 100 m2?

Koszt położenia 100 m2 akrylu w przypadku Mediclean 141 Polimer to 82,40 zł netto, natomiast Mediclean 142 Polimer to 71,60 zł netto. Jest to koszt położenia jednej warstwy. Zazwyczaj zaleca się położenie 2 – 3 warstw. Jest to oczywiście tylko koszt akrylu, bez kosztu usługi.

Jak wygląda serwis pogwarancyjny maszyn (szorowarka, polerka)?

Serwis pogwarancyjny jest naprawą popsutego urządzenia po okresie, na jaki produkt miał gwarancję. Naprawa pogwarancyjna charakteryzuję się przede wszystkim odpłatnym dla posiadacza przeprowadzeniem reperacji. Nasz serwis świadczy usługi naprawy pogwarancyjnej sprzętu. W celu usunięcia awarii należy wysłać uszkodzony sprzęt do siedziby firmy i czekać na kontakt ze strony serwisu oraz wycenę naprawy. Po akceptacji sprzęt zostanie naprawiony i odesłany pod wskazany adres. Wszelkie koszty związane z transportem oraz naprawą są po stronie właściciela uszkodzonego sprzętu.

Czym się różni Mediclean 141 Polimer od Mediclean 142 Polimer?

Akryle to produkty, które służą do zabezpieczania różnych typów twardych podłóg np. z linoleum, PCV, tarketu, powierzchni betonowych i lastrico. Akryl tworzy na podłodze grubą, bardzo trwałą powłokę odporną na zarysowania i przenikanie zanieczyszczeń. Dzięki temu zabrudzenia łatwo się zmywają. Medicleanl 141 Polimer to preparat na bazie uretanów i polimerów akrylowych. Mediclean 142 Polimer to preparat na bazie emulsji akrylowych i poliuretanowych. Preparaty różnią się składem chemicznym co sprawia, iż produkt Mediclean 141 Polimer jest nieco bardziej wytrzymały oraz nabiera lepszego połysku nawet bez polerowania. Mediclean 142 Polimer do uzyskania idealnego połysku wymaga przepolerowania, jest nieco mniej twardy, jednak również tańszy.

W jakiej temperaturze i ile cykli można prać nakładki z mikrofazy a ile z bawełny?

Nasze nakładki z bawełny jak i z mikrofazy (wraz ze ściereczkami) są tak zaprojektowane, aby wytrzymać aż 300 pełnych cykli prania. Ściereczki oraz nakładki z mikrofazy należy prać w temperaturze nie przekraczającej 60°C, za to te wykonane z bawełny do 95°C.

Czy Mediclean 340 Tube może być stosowany z gorącą wodą?

Tak. Należy jednak stosować wówczas środki ostrożności, gdyż w przypadku połączenia preparatu z gorącą wodą reakcja i ulatnianie szkodliwych substancji (wodorotlenek sodu) będzie zwiększone.

Dezynfekcja
Czym jest opinia Famedu?

Famed jest producentem wysokiej jakości sprzętu medycznego. Specjalizuje się w produkcji łóżek na Oddziały Intensywnej Opieki Medycznej, stołów operacyjnych, wózków do przewożenia chorych, łóżek porodowych, foteli zabiegowych oraz lamp operacyjnych. Ich opinia potwierdza, że preparaty do mycia i dezynfekcji powierzchni posiadają bardzo wysoką tolerancję materiałową i mogą bezpiecznie być stosowane do codziennego utrzymania czystości na sprzęcie medycznym.

Czy MEDISEPT posiada w ofercie paski weryfikujące aktywność proszku?

Do preparatu Viruton Pulver dostępne są paski testowe, za pomocą których możemy sprawdzić aktywność roztworu. Aby je otrzymać, należy złożyć osobne zamówienie.

Które produkty można stosować do optyki?

Posiadamy w swojej ofercie proszek do dezynfekcji Viruton Pulver, który może być wykorzystywany w optyce.

Które produkty przeznaczone są do elementów optycznych?

Elementy optyczne wykonane są z reguły z delikatnego szkła akrylowego. Do dezynfekcji tego typu powierzchni zalecamy preparat bezalkoholowy Velox Foam Extra. Jest to łagodny dla powierzchni środek, który charakteryzuje się szerokim spektrum działania. W przypadku elementów optycznych nie wolno używać preparatów alkoholowych!

Skąd wiadomo, że roztwór trzeba wymienić?

Na ulotce każdego preparatu do dezynfekcji narzędzi w postaci koncentratu jest adnotacja co do aktywności roztworu roboczego. W przypadku braku takiej adnotacji uznaje się, że roztwór powinien być wymieniany w cyklu dobowym. Oprócz tego zaleca się wymieniać roztwór roboczy, niezależnie od jego aktywności, każdorazowo w przypadku widocznego zanieczyszczenia roztworu (które możemy stwierdzić naocznie) lub po dezynfekcji instrumentów zanieczyszczonych dużym obciążeniem organicznym.

Jakie produkty polecacie na oddział dziecięcy i noworodkowy? Czy są na to badania?

Na oddział dziecięcy i noworodkowy szczególnie polecamy produkty nie zawierające alkoholu, np. Velox Foam Extra, Velox Wipes NA. Na wybrane produkty posiadamy również pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Jaki jest termin ważności środków dezynfekcyjnych do pierwszego otwarcia opakowania?

Określa to data przydatności do użycia, która znajduje się na opakowaniu. Oczywiście przy założeniu, że preparat jest prawidłowo przechowywany.

Jaka jest różnica między preparatem kwasowym i zasadowym oraz do jakich powierzchni ich używamy?

Preparaty kwasowe dobrze radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń nieorganicznych: kamienia, rdzy, osadów z mydła, zabrudzeniami poremontowymi. Używamy ich do umywalek, muszli, kabin prysznicowych, armatury łazienkowej, stali nierdzewnej. Preparaty zasadowe dobrze radzą sobie z zabrudzeniami organicznymi: tłustymi zabrudzeniami, olejem, smarem, sadzą, śladami po wózkach i butach. Używamy ich do PCV, lastrico, płytek podłogowych, kostki brukowej.

Jak przygotować roztwór roboczy w stężeniu 0,5% w wannie 3L?

Do wanny wlewamy 1L zimnej wody a następnie wlewamy 15 ml środka do dezynfekcji. Mieszamy roztwór i dolewamy zimnej wody do równych 3L płynu.

Jak policzyć litr roztworu roboczego? (wzór)

Cenę opakowania dzielimy przez pojemność kanistra a następnie mnożymy przez stężenie wybranego produktu.

Jak długo można stosować chusteczki po otwarciu opakowania?

Chusteczki alkoholowe stosujemy przez okres 21 dni, bezalkoholowe 30 dni. Po tym terminie tracą ważność. Chusteczek nie należy stosować jeśli nie są wilgotne.

Jak długo aktywny jest roztwór roboczy przygotowany z koncentratów?

Aktywność nieskażonego roztworu roboczego preparatów do dezynfekcji narzędzi wynosi 14 dni. Ze względów higienicznych zalecamy codzienną wymianę roztworu.

Ile płynu dozują dozowniki oraz pompki?

Centralne systemy dozowania ProMax znajdujące się w naszej ofercie umożliwiają ustawienie poziomu dozowania w zakresie od 0.1% do 12%. Pompki przeznaczone do kanistrów 5 litrowych dozują 25ml koncentratu przy każdorazowym naciśnięciu. Dozowniki łokciowe 0,5L oraz 1L pozwalają ustawić dozę od 1 ml do 1,5 ml.

Dlaczego Velox Top AF zostawia po wyschnięciu ślady a spray nie zostawiał?

Pytanie do wyrzucenia, z góry sugeruje że Top AF ma gorsze właściwości. Nawet jeśli tak jest(a faktycznie TAK JEST J ) to nie każdy klient to widzi, a takim “afiszem” z automatu niszczymy reputację flagowego produktu.

Dlaczego starsze produkty miały dłuższe terminy ważności?/ Dlaczego nowe produkty mają tak krótki termin ważności?

Termin ważności starszych produktów określany był za pomocą rzeczywistych pomiarów starzenia się produktu. Termin ważności nowych preparatów określa się za pomocą metody przyspieszonego starzenia. Jest to metoda, która pozwala określić przewidywany czas życia wyrobu, poprzez zmianę warunków, w jakich wyrób gotowy jest przechowywany.
Określenie starzenia się produktu w czasie rzeczywistym jest problematyczne. Wymaga dużo czasu i opóźnia wprowadzenie produktu na rynek. Jednocześnie z przyspieszonym starzeniem są prowadzone pomiary w czasie rzeczywistym w temperaturze otoczenia.
W związku z powyższym do momentu określenia rzeczywistego terminu ważności posługujemy się symulowanymi wynikami badań, które są z reguły krótsze od rzeczywistych. Wraz z upływem czasu termin ważności nowych preparatów będzie się wydłużał.

Dlaczego Quatrodes One ma podane tylko warunki czyste?

Quatrodes One to produkt przeznaczony do powierzchni oraz wyrobów medycznych, w których nie istnieje ryzyko wystąpienia obciążenia organicznego i co za tym idzie warunki brudne nie są wymagane.

Czym różnią się od siebie poszczególne produkty z linii Quatrodes i Viruton?

Spektrum, czasami działania, składem oraz stężeniami roztworów roboczych.

Czym się rózni velox top af od veloxa af i spray?

Velox Top AF jest środkiem który zastępuje wycofywane Velox AF i Velox Spray, od velox spray możemy przyjąć że się nie różni. Velox AF miał zmniejszoną zawartość alkoholu więc w przypadku potrzeby stosowania środka na powierzchnie wrażliwe na działanie alkoholu polecamy preparat bezalkoholowy Velox Foam

Czym najlepiej dezynfekować prostnice i kątnice – sprayem czy chusteczkami?

Prostnice i kątnice zaleca się dezynfekować chusteczkami nasączonymi roztworem dezynfekującym poprzez przecieranie powierzchni urządzeń. Urządzenia pozbawione zanieczyszczeń poddaje się następnie procesowi sterylizacji.

Czym najlepiej dezynfekować nożyczki i grzebienie fryzjerskie?

Nożyczki najlepiej dezynfekować preparatem Alodesem N – poprzez zanurzenie (ze względu na penetrację w zawiasach). Ze względu na budowę grzebieni i szczotek polecamy Velox Spray.

Które produkty działają na spory?

Na spory działają Velox Oxy ETA oraz Viruton Pulver.

Czy produktem Viruton Forte i/lub Viruton Extra można dezynfekować endoskopy?

Produktów nie można stosować do endoskopów giętkich.

Czy produkt Velodes Soft 500 ml pasuje do dozownika typu Dermados?

Tak, zarówno Velodes Soft jak inne nasze preparaty do rąk w opakowaniach 500 ml pasują do dozownika typu Dermados.

Czy użyczacie dozowniki do rąk? Jakie są zasady?

Tak, jest możliwość użyczenia dozowników do rąk. Warunki są ustalane indywidualnie, w zależności od deklarowanych wielkości zamówienia.

Czy produkt Quatrodes Unit NF może być stosowany do dezynfekcji powierzchni basenowych (na oddziałach rehabilitacyjnych, do wanien z hydromasażem)?

Quatrodes Unit NF można stosować do powierzchni basenowych oraz wanien z hydromasażem. Typowym preparatem do dezynfekcji powierzchni na basenach, w saunach jest preparat Quatrodes One.

Czy produkt Velodes Soft można stosować przy atopowym zapaleniu skóry?

Atopowe zapalenie skóry to przewlekły stan charakteryzujący się suchą, spierzchniętą, skłonną do podrażnień skórą i okresowymi zaostrzeniami choroby z bardziej dokuczliwymi objawami. Niestety preparaty wyprodukowane na bazie alkoholu, z uwagi na jego właściwości, mogą powodować dalsze podrażnianie skóry. W związku z powyższym zaleca się nieużywanie preparatu przy tego typu schorzeniach.

Czy macie w ofercie czepki na wszawicę?

Nie posiadamy w swojej ofercie czepków na wszawicę, ale wielu z naszych oficjalnych dystrybutorów oferuje obok dezynfekcji także taki asortyment.

Czemu VELOX TOP AF na szkle pozostawia tłuste smugi, a VELOX SPRAY nie pozostawiał?

Velox Spray był to produkt na bazie 2 alkoholi, został on zastąpiony Velox Top AF preparatem na bazie również dwóch alkoholi ale dodatkowo na czwartorzędowych związkach amonowych i aminie, dzięki którym zostały poszerzone badania skuteczności produktu. Amina odpowiedzialna za właściwości myjące na powierzchniach nieporowatych odkłada się tworząc smugi.

Dlaczego Velodes Gel jest rzadki?

Konsystencja żelu zależy od temperatury. Produkt został tak opracowany, aby rozpływał się na rękach a nie wałkował.

Skip to content
Call us, we are waiting for your call everyday from 8 a.m. to 4 p.m.
81 535 22 66
Write, we will reply within 1 hour
export@medisept.pl