CSR

Odpowiedzialny biznes to podejście strategiczne, długofalowe, oparte na zasadach dialogu społecznego i poszukiwaniu rozwiązań korzystnych tak dla przedsiębiorstwa, jak i jego całego otoczenia...

Działania firmy Medi-Sept z zakresu działań CSR

Firma Medi-Sept Sp. z o.o. jest jednym z największych dystrybutorów profesjonalnych środków utrzymania higieny w Polsce. Powstała w 1994 roku i obecnie posiada sieć przedstawicieli handlowych na terenie całego kraju. Zajmujemy się kompleksową dystrybucją profesjonalnych systemów do utrzymania higieny w obszarze służby zdrowia, sektorze HoReCa i przemyśle.

Medi-Sept prowadzi szereg działań z zakresu CSR. Działania te w firmie są podzielone na bloki tematyczne takie, jak:

  • Ekologia i ochrona środowiska,
  • Edukacja i wspieranie interesariuszy,
  • Wspieranie lokalnej społeczności,
  • Wspieranie rozwoju pracowników.
Ekologia i ochrona środowiska

Z uwagi na to, iż w firmie pracuje ponad 30 osób, dużą uwagę poświęca się na segregację śmieci. W tym celu zostały zakupione specjalne pojemniki na odpady i zostały odpowiednio podpisane. Pracownicy chętnie przyłączają się do inicjatywy i segregują odpowiednio odpady. Ponadto z uwagi na profil działalności firmy oraz na duże zużycie opakowań tekturowych, firma chętnie wykorzystuje ponownie opakowania, by niepotrzebnie nie wykorzystywać nowych pudełek. Kolejnym działaniem, jakie firma prowadzi a nie każdy zdaje sobie sprawę, iż są to działania CSR, jest posiadanie legalnego oprogramowania na wszystkich komputerach działających na terenie firmy. Legalne oprogramowanie, z którego korzystają wszyscy pracownicy jest na bieżąco aktualizowane przez nasz zespół informatyków dbających o to, by na żadnym komputerze nie zabrakło legalnej licencji. Firma ciągle rozwija się i korzysta ze sprzętu elektronicznego, który jak wiadomo w dzisiejszych czasach jest niezbędny i ma określoną żywotność. Pozostaje pytanie, co zrobić z takim sprzętem, kiedy minie jego czas działania. Medi-Sept pozbywa się takiego sprzętu w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych oraz prowadzi rozsądną politykę zarządzania zużytym sprzętem elektronicznym. Za te działania firma została wyróżniona Certyfikatem Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy wydawanego przez GreenGo. Wśród pracowników została przeprowadzona akcja zbierania starych, zużytych telefonów komórkowych. Zebrane telefony zostały przekazane do firmy specjalizującej się utylizacją telefonów. Lublin, jako jedno z wielu miast boryka się z problemem choroby kasztanowców. Co roku miasto stara się ratować drzewa kasztanowca przed chorobami by mogły pięknie kwitnąć i służyć cieniem w słoneczny dzień. W 2010 roku Medi-Sept przyłączył się do walki ze szkodnikami i objął opieką te piękne drzewa. Kasztanowce  zostały oblepione specjalnymi taśmami nasiąkniętymi feromonami, które zwabiają szrotówkę.

Wspieranie lokalnej społeczności

W firmie już od kilku lat z inicjatywy pracowników zbierane są nakrętki z butelek plastikowych. Pracownicy chętnie zapełniają pudełko nakrętkami, angażują w tą akcje także swoje rodziny. Zebrane nakrętki są przekazywane do Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. Następnie hospicjum przekazuje zebrane nakrętki do firmy zajmującej się utylizacją, a za uzyskane pieniądze finansowane jest spełnianie marzeń  dla podopiecznych hospicjum.

W zakresie działań mających na celu wspieranie lokalnej społeczności nie zabrakło ze strony firmy zaangażowania w ogólnopolską akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Firma chętnie przekazała dary pieniężne na cele tej akcji. Akcja odbywa się w okresie przedświątecznym i ma na celu organizację zbiórek oraz przekazywanie darów najmłodszym.

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest okresem w którym również chętnie wspieramy lokalną społeczność. Firma co roku do swoich klientów wysyła kartki świąteczne z życzeniami świątecznymi. Kartki, które są wysyłane nie są zwykłymi kartkami robionymi na masową skalę. Nasze kartki są robione ręcznie przez bardzo niezwykłe osoby. Autorami tych kartek są uczniowie niepełnosprawni z Zespołu Szkół nr im. J.Korczaka w Lublinie. Medi-Sept chętnie nawiązuje współpracę z młodymi artystami.

Nasza firma chętnie udziela pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Jak do tej pory firmie udało się wesprzeć:
  1. Dom Pomocy Społecznej Psarski
  2. Szkolny chór Kasjopea ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie.
  3. Gimnazjum im. Wincentego Pola w Radwaczyku Drugim podczas X-lecia szkoły
  4. Fundację “Dar Serca” wspierając ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo.
  5. Akcję Honorowych Dawców Krwi – 31.03.2007 na Rynku w Krakowie odbyła się Akcja Honorowych Dawców Krwi kibiców krakowskich klubów sportowych. Firma Medi-Sept była jednym ze sponsorów tej akcji.
Edukacja i wspieranie interesariuszy

Organizujemy szkolenia produktowe i tematyczne dla naszych Partnerów Handlowych oraz dla personelu medycznego placówek służby zdrowia. Publikujemy materiały informacyjne, procedury postępowania w miejscach o podniesionym reżimie sanitarnym, jesteśmy obecni na targach branżowych

Specyfika branży wymaga prowadzenia szkoleń dla swoich klientów z zakresu stosowania preparatów oraz zasad higieny dotyczących danych obszarów.  Nasi Handlowcy chętnie udzielają wsparcia swoim klientom zarówno z zakresu praktycznego utrzymania higieny, jaki i teoretycznego organizując branżowe szkolenia.

Istotnym elementem we współpracy z Medi-Sept jest stała edukacja. Chętnie są udzielane materiały edukacyjne dla naszych klientów. Dzięki tym  materiałom nasi klienci mogą bezpiecznie i prawidłowo korzystać z naszych środków.

W zamach akcji Mikrofaza, zostały wysłane do szpitali nakładki na mopa z mikrofazy. Obecnie zdecydowana większość szpitali używa nakładek produkowanych z ciężkiej bawełny. Medi-Sept zachęca szpitale do zmiany. Zachęca do korzystania z nakładek produkowanych z mikrofazy. Korzystanie z mikrofazy jest bezpieczniejsze z uwagi na to, iż mikrofaza schnie zdecydowanie szybciej niż bawełna, co zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju bakterii na nakładce.

Wspieranie rozwoju pracowników

Sukces i obecna pozycja firmy na rynku nie byłaby możliwa bez zaangażowania pracowników, którzy są największym kapitałem firmy. Umożliwiając stałe podnoszenie kwalifikacji, dbając o atrakcyjny pakiet socjalny i miłą atmosferę w pracy, dbamy o komfort pracy, który przekłada się na wysoki poziom świadczonych przez firmę usług. Celem firmy jest stworzenie Klientom możliwości nie tylko zakupu towaru, ale również przekazania możliwie pełnej wiedzy na interesujący go temat.

Medi-Sept jest firmą przyjazną studentom i absolwentom. Firma oferuje ciekawe programy rozwojowe i stażowe. Każdy nowo przybyły pracownik jest bardzo dokładnie szkolony przez wykwalifikowanych pracowników, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z nowymi kolegami.